ATÇILIK VE AT ANTRENÖRLÜĞÜ

Hakkımızda

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulumuz 2002-2003 senesinde Önlisans Programı ile At Antrenörlüğü, Atçılık İşletmeciliği, Nalbantlık Programları ile eğitime başlamıştır. 2010 yılında Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tüm atçılık okullarında programlar birleştirilerek “Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü” “ Atçılık ve Antrenörlüğü Programı “ ile eğitime devam etmektedir.

Haziran 2014 tarihinde TJK Kartepe Hipodromu yanında 26.000 bin m2 alanda yeni eğitim-öğretim binasına taşınan Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulumuz Türkiye Jokey Kulübü tarafından talep edilmiş ve Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapımı üstlenilmiştir.

Meslek Yüksekokulumuz da 1 amfi, 3 sınıf, 1 laboratuar, 1 konferans salonu, 20 box’lık ahırlar, Nalbanthane, At giyim kuşam odası, 10 padok, 1 kapalı, 1 açık manej bulunmaktadır.

Üniversite Seçme ve Yerleştirme sınavı TYT puan türü ile öğrenci alan meslek yüksekokulumuz da öğrenciler birebir uygulamalı eğitim görmekte ve her sabah sekizde At ve Ahır bakımı ile eğitime başlayıp atların bakım ve hijyenlerinden sonra teorik derslere geçmektedirler. Türkiye Jokey Kulübü ile yan yana olmanın vermiş olduğu avantaj ile öğrencilerimiz hem tecrübe ve iş deneyimi kazanmakta , hemde iş imkanları doğmaktadır.

Üniversitemizin almış olduğu AKTS Etiketi ile 2013-2017 yılları arasında, öğrencilerimiz eğitimleri sırasında Türkiye içinde olduğu gibi, yurtdışında da Avrupa’nın AKTS Etiketi almış olan herhangi bir üniversitesine, yatay geçiş müracaatı yapabilecek ve Avrupa’da bu üniversiteden mezun olabileceklerdir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors